• Kanały szczelinowe ze stali nierdzewnej

  Kanały szczelinowe to specjalne rozwiązanie należące do grupy odwodnień liniowych, które w odróżnieniu od kanałów rynnowych przeznaczone są głównie do pomieszczeń w których nie występują duże zrzuty wody czy ścieków.

  Stosowane są przeważnie w pomieszczeniach w celu oddzielenia powierzchni suchych i mokrych np: skropliny z maszyn czy urządzeń klimatyzacyjnych. Są również idealnym rozwiązaniem odwadniającym obiekty przemysłu spożywczego, budowlanego czy gastronomicznego w których nie jest wymagana duża wydajność hydrauliczna.


  KATALOG TECHNICZNY – PDF

  Kanały szczelinowe nierdzewne

   

  W Naszej ofercie możecie Państwo odnaleźć odwodnienia szczelinowe wykonane z blachy nierdzewnej AISI 304 lub kwasoodpornej AISI 316. Wszystkie kanały posiadają wbudowany spadek dna, który dopasowywany jest do potrzeb danego zakładu. Dodatkowo odwodnienia wyposażone są w elementy kotwiące a także śruby rektyfikacyjne aby móc je w łatwy sposób wypoziomować. Woda lub ścieki odprowadzane są z odwodnienia szczelinowego za pomocą króćca wylotowego lub też kanał może być wyposażony w odpływ wraz z syfonem i wyłapywaczem odpadów (kosz osadczy, sitko).

  PRZEKRÓJ ODWODNIENIA SZCZELINOWEGO

  Odwodnienia szczelinowe stosuje się w obiektach takich jak:

  - baseny i pasaże np. galerii handlowych
  - zakłady spożywcze, chemiczne i farmaceutyczne
  - hale produkcyjne i magazyny

  SCHEMAT ODWODNIENIA SZCZELINOWEGO

  Podczas projektowania systemu odwadniającego tj. w tym przypadku kanału szczelinowego należy pamiętać aby posiadał on odpowiednią ilość odpływów tzw. punktów zbiorczych (wpustów). Zakłada się aby na każde 10[mb] takiego odwodnienia przypadał przynajmniej 1 odpływ z koszem osadczym i syfonem.